|  | 

Szokujące kazanie bieżące

Układanie łamigłówki

Układanie łamigłówki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niechętnie podchodzi do układania łamigłówki, lecz w końcu i z oporami, po namowach mamy, zgadza się. Siedzi głęboko w krześle, jak najdalej od stołu i klocków. Sprawia wrażenie obojętne|go na opis, w jaki sposób klocki można układać, i zachowuje się tak, jakby nie zrozumiał demonstrowanego przykładu.

-„Czy wiesz Michael, co chcemy, abyś zrobił?” (Patrzy niepewnie na swoją mamę i kiwa głową. Przez kilka chwil nic się nie dzieje.) „Czy sądzisz, Michael, że jesteś w stanie to zrobić?”

-„Nie wiem.”

-„Czy masz zamiar spróbować?”

-„Tak.” (Przesuwa klocki powoli i prawie nie patrzy na wzór uło|żony z innych klocków, które ma ułożyć.)

-„Czy rozumiesz, Michael, czego od ciebie oczekujemy?”

-„Nie. Nie potrafię tego zrobić.”

-„Czy spróbujesz?”

-„Dobrze.” (Jeszcze raz przesuwa klocki i, prawie przez przypadek, jak nam się wydaje, dopasowuje wzór. Patrzy się na niego.)

-„Czy myślisz, że tak jest dobrze?”

-„Nie wiem”

-„Czy to wygląda tak samo jak inne?”

-„Myślę, że tak.”

-„Więc zrobiłeś to dobrze, prawda?” (Potakuje bez wyraźnej przyje|mności. Pytam go, czy spróbuje ułożyć inny wzór i ponownie poka|zuję mu, jak należy go ułożyć. Po chwili udaje mu się ukończyć układanie wzoru. Następny wzór jednak okazuje się za trudny, mimo iż nie powinien sprawiać mu trudności.)

-„Nie potrafię.”

-„Jesteś pewien?” •

-„Tak. Nie potrafię. Nie mogę, prawda mamusiu? Nie potrafię tego zrobić.”

Ciekawe artykuły o edukacji:

ukladanie-lamiglowki

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Koncepcja osobowości część 2

    Koncepcja osobowości część 2

    Koncepcja osobowości część 2 Po drugie, samooceny takie mogą być komparatywne, typu: „jestem zdolniejsza od…”. Prawdopodob-nie te ostatnie są zjawiskiem częstszym. Zawierają one dokładniejszą informację o pozycji jednostki w grupie zawodowej lub w rodzinie lepiej odpowiadają rywalizacyjnym 406 wzorom kulturowym. Jak wynika z rozdziału 6., treścią deformacji głębokich jest przede wszystkim intelekt, rozumiany jako zespół

  • Ewangelicy a protestanci

    Ewangelicy a protestanci

    W szkole Szkoła jest miejscem, w którym zdobywamy doświadczenie mające zaprezentować w dalszym życiu. Spotykamy nowe osoby na swojej drodze, szukamy znajomych, którzy podzielą z nami swoje pasje oraz będą przyjaciółmi także na gruncie prywatnym. Jednocześnie ważne jest także, aby znaleźć bliską nam duszę, która zrozumie nas i która będzie na dobre i na złe.